O pieluchach wielorazowych już na blogu pisałem. Tym razem skupię się konkretnie na cechach materiałów, z których zrobione są wkłady oraz same pieluszki.
Zalety wielorazowych pieluszek
Krótko przypomnę, dlaczego warto korzystać z pampersów wielokrotnego użytku. Przede wszystkim to wybór ekologiczny, gdyż korzystanie z tego typu pieluch zapobiega powstawaniu góry śmieci, rozkładających się setki lat. Drugim powodem jest oszczędność pieniędzy, ponieważ raz zakupione pieluszki rosną wraz z dzieckiem. Jednak najważniejszą dla rodzica zaletą jest to, iż są one całkowicie bezpieczne dla skóry dziecka, nie wywołują odparzeń czy podrażnień.
Naturalne tkaniny pieluch
Pieluszki wielorazowe są wykonane z dwóch typów tkanin: PUL oraz MINKY. Pierwsza z nich charakteryzuje się dużą elastycznością i dopasowaniem do pupy dziecka, druga wykończona jest przyjemnym w dotyku polarem. Zarówno PUL, jak i MINKY to materiały oddychające oraz wodoodporne, a te cechy zapewniają maluszkowi komfort noszenia.
Wkłady w pieluszkach wielorazowych
Pampersy wielorazowe charakteryzują się tym, iż posiadają wymienne wkłady, wykonane z naturalnych tkanin takich jak mikrofibra czy bambus.
Wkłady z mikrofibry
Mikrofibra, którą pewnie często używacie przy sprzątaniu, cechuje się bardzo dużą chłonnością. Wkłady z tej tkaniny są trójwarstwowe lub nawet czterowarstwowe. Świetnie nadają się do pieluszek, gdyż dobrze absorbują wilgoć i nie oddają jej na zewnątrz.
Wkłady bambusowe
Te wkłady są bardzo delikatne dla skóry dziecka i nie wywołują żadnych podrażnień. Polecane są szczególnie starszym dzieciom, które chcemy nauczyć korzystania z nocnika. Pod wpływem nacisku wkłady bambusowe uwalniają odrobinę wilgoci, dziecko to wyczuwa i sygnalizuje chęć skorzystania z nocnika.
Wkłady mieszane
Wsady do pieluch, które stworzone są zarówno z bambusa jak i mikrofibry. Stanowią najbardziej uniwersalne i użyteczne wkłady. Bambus zapewnia delikatną ochronę i zapobiega podrażnieniom, mikrofibra chłonie i zatrzymuje wilgoć.
Bezpieczny wybór
Wkłady do pampersów wielokrotnego użytku można zatem wybrać zgodnie z przeznaczeniem, a także potrzebami dziecka. Pamiętaj jednak, że niezależnie, które z nich wybierzesz, są one całkowicie bezpieczne dla skóry twojej pociechy.